Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Sport w skrócie. Niedziela 1 października 2017

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup zdobyli srebrny medal wioślarskich mistrzostw świata w Sarasocie w rywalizacji dwójek podwójnych.

x x x

Dawid Kubacki wygrał przedostatni konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w austriackim Hinzenbach. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a trzecie - Czech Roman Koudelka. Kubacki odzyskał prowadzenie w cyklu i ma wielkie szanse na końcowy triumf.

x x x

Siatkarki Serbii zostały mistrzyniami Europy. W finale turnieju rozgrywanego w Azerbejdżanie i Gruzji pokonały w Baku zespół Holandii 3:1 (25:20, 25:22, 18:25, 25:18) i powtórzyły sukces z 2011 roku. W spotkaniu obrązowy medal Turcja wygrała z Azerbejdżanem 3:1 (22:25, 25:21, 25:14, 25:7).

x x x

Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju WTA rangi Premier na twardych kortach w Pekinie (pula nagród 6,38 mln dolarów). Tenisistka z Krakowa pokonała Niemkę Carinę Witthoeft 7:5, 6:3.

x x x

Holender Max Verstappen (Red Bull) wygrał wyścig o Grand Prix Malezji, 15. rundę mistrzostw świata Formuły 1. Udany dzień miał Niemiec Sebastian Vettel (Ferrari), który startował z ostatniej pozycji, a zajął czwarte miejsce.

x x x

Selekcjoner reprezentacji Polski Adama Nawałka przyznał, że gra jego podopiecznych wymaga pewnych korekt przed meczami z Armenią w Erywaniu (5.10) i Czarnogórą w Warszawie (8.10) w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata 2018.

x x x

Robert Lewandowski strzelił ósmego gola w tym sezonie Bundesligi, ale Bayern Monachium tylko zremisował z Herthą Berlin 2:2 w 7. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej.

x x x

Filip Nivette (Skoda Fabia R5) wygrał w niedzielę samochodowy Rajd Nadwiślański, 5. rundę tegorocznego championatu i zapewnił sobie po raz pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski.

x x x

Radosław Kawęcki zajął drugie miejsce na 200 m st. grzbietowym, a Wojciech Wojdak był trzeci na 1500 m st. dowolnym drugiego dnia zawodów pływackiego Pucharu Świata na krótkim basenie w Hongkongu.

x x x

Zwycięstwem Martyny Synoradzkiej i Andrzeja Rządkowskiego zakończyły się pierwsze w sezonie 2017/2018 turnieje Pucharu Polski. Florecistka AZS AWF Poznań wygrała w Gdańsku 23. Bursztynowy Floret, a zawodnik Wrocławian triumfował we Wrocławiu w Pucharze K&K.

x x x

Bartłomiej Marszałek zajął w Liuzhou ósme miejsce w zawodach motorowodnej formuły 1 o Grand Prix Chin. Po czterech wyścigach z dorobkiem 14 punktów awansował na ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata F1 H20.