Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Skrót sportowych wiadomości - niedziela 8 października

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

Po zwycięstwie nad Czarnogórą w Warszawie 4:2 piłkarska reprezentacja Polski awansowała do przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji. W mundialu biało-czerwoni udział wezmą po raz ósmy, a ostatnio grali w nim w 2006 roku.

x x x

Piłkarze Egiptu pokonali w Aleksandrii Kongo 2:1 (0:0) i awansowali na przyszłoroczne piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji. Są drugim, po Nigerii, zespołem ze strefy afrykańskiej, a 15. w ogóle, który jest już pewny udziału w tej imprezie.

x x x

Na Łotwie, gdzie rozgrywany jest Rajd Lipawy, ostatnia runda ME, wydarzył się tragiczny wypadek śmigłowca z dwoma Polakami na pokładzie. Jeden z nich zginął, a drugi trafił do szpitala. Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem (Ford Fiesta R5), który już w sobotę zapewnili sobie trzeci z rzędu tytuł rajdowych mistrzów Europy, wycofali się z imprezy.

x x x

Piłkarze ręczni Orlen Wisły zremisowali na wyjeździe z HC Prvo Plinarsko Drustvo Zagrzeb 28:28 (16:18) w meczu czwartej kolejki grupy A Ligi Mistrzów. To pierwszy punkt płockiego zespołu w bieżącej edycji tych rozgrywek.

x x x

Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce zremisowali z niemieckim SG Flensburg Handewitt 25:25 (10:10) w meczu czwartej kolejki grupy B Ligi Mistrzów.

x x x

Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes GP) wygrał w niedzielę na torze Suzuka wyścig Formuły 1 o Grand Prix Japonii, 16. rundę cyklu i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

x x x

Rafael Nadal wygrał 75. turniej rangi ATP w karierze. W niedzielnym finale zmagań w Pekinie (pula nagród 3,03 mln dolarów) najwyżej rozstawiony hiszpański tenisista gładko pokonał Australijczyka Nicka Kyrgiosa 6:2, 6:1.

x x x

Francuzka Caroline Garcia pokonała rozstawioną z "2" Rumunkę Simonę Halep 6:4, 7:6 (7-3) w finale turnieju WTA rangi Premier na kortach twardych w Pekinie (pula nagród 6,38 mln dol.).

x x x

Reprezentantom Polski nie udało się awansować do finałów żadnej konkurencji inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w short tracku, które odbyły się w holenderskim Dordrechcie. Zmagania zdominowali łyżwiarze Korei Południowej i Kanady. Najwyższe miejsca zajęli Bartosz Konopko i Natalia Maliszewska - oboje uplasowali się na dziewiątej pozycji na dystansie 500 m.

x x x

W lidze NHL po 100 latach hokeiście udało się zacząć sezon od dwóch hat-tricków, a sztuki tej dokonał Aleksander Owieczkin. Rosyjski napastnik Washington Capitals najpierw na inaugurację trzy gole wbił Ottawa Senators, a w sobotę aż cztery Montreal Canadiens.