Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

PŚ w snowboardzie - Zuzanna Smykała 23. w drugich zawodach

Zuzanna Smykała (AZS AWF Katowice) zajęła 23. miejsce, a Mateusz Ligocki (Kraków) 63. w drugich w nowym sezonie snowboardowych zawodach Pucharu Świata w konkurencji snowcross w argentyńskim Cerro Catedral - największym centrum narciarskim w Ameryce Południowej.

Zwyciężyła Lindsey Jacobellis. Wielce utytułowana Amerykanka wyprzedziła Czeszkę Evę Samkovą i Francuzkę Chloe Trespeuch. Brązowa medalistka olimpijska igrzysk w Soczi, ubiegłoroczna wicemistrzyni globu i mistrzyni w rywalizacji drużynowej była najszybsza w sobotnich zawodach, w których to Smykała uplasowała się na 20. pozycji.

W gronie zawodników ponownie triumfował trzykrotny medalista mistrzostw świata, reprezentant Australii Alex Pullin. Za nim metę minęli Austriak Alessandro Haemmerle i Amerykanin Mick Dierdoff.

Ośrodek narciarski Cerro Catedral tworzono już w 1936 roku; w 1938 wybudowano drogi, kolejkę linową, restaurację.