Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Wydarzenia sportowe w skrócie, środa 27 grudnia, 22.00

Martin Schmitt jest przekonany, że Polacy będą doskonale przygotowani do Turnieju Czterech Skoczni. "Kamil Stoch powalczy o końcowe zwycięstwo" - powiedział w wywiadzie dla PAP były utytułowany niemiecki skoczek narciarski, a obecnie ekspert Eurosportu.

x x x

Piłkarz reprezentacji Holandii Virgil van Dijk przechodzi z Southampton FC do Liverpoolu. Według brytyjskich mediów ma kosztować ok. 75 milionów funtów, co czyni go najdroższym obrońcą w historii futbolu.

x x x

Załoga Przemysława Tarnackiego straciła jeden z trzech spinakerów, ale walczy o jak najlepsze miejsce w 73. edycji regat Sydney-Hobart. Płynący pod biało-czerwoną banderą "Weddell" spodziewany jest na mecie w czwartek wieczorem polskiego czasu. W środę był na 36. pozycji. Jako pierwszy trasę długości 628 mil morskich (1170 km) w linii prostej pokonał w rekordowym czasie 1 doba 8 godzin 48 minut 50 sekund australijski "Wild Oats XI".

x x x

Tomasz Pilch zajął piąte miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. 17-letni siostrzeniec Adama Małysza pozostał liderem klasyfikacji generalnej cyklu. W środę triumfował Francuz Jonathan Learoyd.

x x x

Prezes Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej Witalij Mutko poinformował, że zrezygnował z funkcji szefa komitetu organizacyjnego mistrzostw świata. Działacz, który jest podejrzany o udział w aferze dopingowej, już został wykluczony z ruchu olimpijskiego. Dwa dni temu Mutko potwierdził, że podjął decyzję o zawieszeniu na pół roku swojej działalności w krajowym związku piłkarskim.

x x x

W pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Polski hokeiści GKS Tychy pokonali w Krakowie JKH GKS Jastrzębie 3:2 po rzutach karnych. Obrońcy trofeum w czwartkowym finale zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Comarch Cracovia – Tauron KH GKS Katowice.

x x x

18-letni tenisista Denis Shapovalov został niespodziewanym triumfatorem plebiscytu na najlepszego sportowca 2017 r. w Kanadzie. W głosowaniu dziennikarzy wyprzedził o punkt słynnego hokeistę, zdobywcę Pucharu Stanleya z Pittsburgh Penguins Sidneya Crosby'ego.

x x x

Lider klasyfikacji Pucharu Świata Richard Freitag i Andreas Wellinger znaleźli się wśród powołanych do reprezentacji Niemiec na Turniej Czterech Skoczni. Trener Werner Schuster postawił też na 18-letniego Constantina Schmida.