Polska Szkoła Muzyczna w Londynie

  • 13.01.2018, 08:33
  • Tygodnik Cooltura - www.Cooltura24.co.uk

Podziel się:

Oceń:

Polska Szkoła Muzyczna w Londynie działa oficjalnie od września 2016 roku, wtedy też ruszyły pierwsze zajęcia w szkole. Pomysł na stworzenie szkoły zrodził się już dużo wcześniej – mówi Piotr Misztal, założyciel i dyrektor placówki.

 

Jak wygląda stan obecny szkoły z perspektywy jego organizatora?

W naszej szkole mamy obecnie 5 sekcji muzycznych, są to: sekcja pianina, sekcja wokalu, sekcja gitary, sekcja fletu oraz sekcja skrzypiec. Planujemy rozszerzyć ofertę szkoły w przyszłym roku szkolnym o nowe sekcje w przypadku dużego zainteresowania naszą placówką. Uczniowie naszej szkoły to przede wszystkim dzieci, ale również i młodzież, w wieku od 6 do 14 lat.

Ile osób współtworzy grono pedagogiczne?

Na chwilę obecną mamy 3 nauczycieli. Piotr Misztal – dyrektor szkoły oraz nauczyciel sekcji wokalu, gitary oraz pianina, pani Milena Dobrzycka – nauczyciel sekcji skrzypiec oraz pan Tomasz Bednarowicz – nauczyciel sekcji fletu oraz psycholog dziecięcy.

Czego konkretnie uczą się dzieci w pańskiej szkole, do jakich egzaminów mogą się przyuczać?

W pierwszym roku nauki skupiamy się przede wszystkim na teorii oraz podstawie gry na wybranym instrumencie. W późniejszych latach planujemy przygotowanie do egzaminów oraz rozszerzenie szkoły o poszczególne klasy instrumentów, w zależności od umiejętności gry.

Jakie wydarzenia organizuje szkoła, spotkania, z kim współpracuje?

7 stycznia w polskiej parafii na South Norwood odbył się koncert noworoczny, którego byliśmy organizatorem. Był to pierwszy event, w całości zorganizowany przez PSM w Londynie. Ponadto uczniowie naszej szkoły występują na wielu innych eventach, na które zostajemy zaproszeni. Do tej pory dzieci z Polskiej Szkoły Muzycznej w Londynie wystąpiły na koncercie charytatywnym w POSK-u oraz kilku mniejszych eventach zorganizowanych przez Streatham Library. Polska Szkoła Muzyczna w Londynie współpracuje z wieloma polskimi organizacjami, szkołami, firmami oraz Streatham Library, której budynek jest siedzibą szkoły. Jak już wspomniałem powyżej wciąż się rozwijamy i próbujemy dotrzeć do jak największej ilości polskiej społeczności w Londynie.

Jakie są cele działalności placówki?

Głównym celem szkoły jest rozwój muzyczny młodego człowieka – nauczenie gry na wybranym instrumencie oraz przekazanie co najmniej podstawowej wiedzy muzycznej.

Jak można się z wami kontaktować?

Wszystkie informacje znajdują się na www.psmlondyn.com. Szkoła mieści się w Streatham Library, a nasz email to: [email protected] Po Nowym Roku planujemy ponowny nabór uczniów na wybrane sekcje muzyczne.


Rozmawiał Dariusz A. Zeller - Tygodnik Cooltura


Piotr Misztal, dyrektor Polskiej Szkoły Muzycznej w Londynie:

Polska Szkoła Muzyczna w Londynie jest dość nowym tworem wśród polskiej społeczności. Chciałbym, aby ta szkoła z roku na rok rozwijała się i była coraz większa. Drzwi naszej szkoły otwarte są dla każdego dziecka i nie ważne jest to czy dziecko już wcześniej miało styczność z instrumentem czy nie. Szkoła jest otwarta 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych/wieczornych. Dostosowujemy się do rodziców oraz dzieci, które uczęszczają na co dzień do angielskich szkół. Wspólnie staramy się, aby plan zajęć w naszej szkole nie kolidował z planem w szkołach angielskich. Jeśli mają Państwo jakieś pytania dotyczące działalności naszej szkoły lub chcieliby zapisać dziecko bardzo proszę o kontakt na adres mejlowy: [email protected] lub poprzez nasz profil na facebooku.

Polska Szkoła Muzyczna w Londynie

Tate Library
63 Streatham High Rd
SW16 1PN, Londyn

Tygodnik Cooltura - www.Cooltura24.co.uk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe