Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

IBB Polonia Londyn kontynuuje zwycięską passę

W sobotę, 17 lutego sportowe emocje i siatkówka 2.0 powróciły do wschodniego Londynu. W Brentford Fountain Leisure Centre IBB Polonia Londyn zmierzyła się z drużyną Essex Blaze w rewanżowym spotkaniu ligi Super 8. Gospodarze praktycznie zdominowali mecz, pokonując przeciwnika 3:0 (25:19; 25:13; 28:26). Dzięki kolejnej wygranej za trzy punkty, podopieczni Piotra Grabana pozostają na zwycięskiej ścieżce.

Początek meczu był wyrównany i obie drużyny zdobywały punkt po punkcie. Na drugiej przerwie technicznej gospodarze prowadzili już trzema punktami, a następnie powiększali swoją przewagę. Pierwszą partię zakończyli z wynikiem 25:19. Drugi set był całkowitą dominacją IBB Polonii. Londyńczycy podczas pierwszej przerwy technicznej prowadzili 8:2 i później tylko uciekali przeciwnikowi. Atak Doriana Poinca zakończył tę odsłonę 25:13. W ostatniej części spotkania początkowo grę kontrolowali gospodarze. Zawodnicy Essex wyszli na prowadzenie przed drugą przerwą techniczną i utrzymywali je przez kilka kolejnych punktów. Ostatecznie górą byli londyńczycy, którzy zakończyli seta 28:26 i wygrali całe spotkanie za trzy punkty.

- Bardzo cieszy ta wygrana za trzy punkty. Mecz w naszym wykonaniu był dobry, może z wyjątkiem trzeciego seta, gdzie wkradło się lekkie rozluźnienie i straciliśmy kilka punktów po własnych błędach. Wiedzieliśmy też na co stać przeciwnika, bo tydzień temu graliśmy z nim na wyjeździe. Pozwoliliśmy sobie na kilka zmian w dwunastce i daliśmy każdemu z naszych zawodników szansę pokazania się na boisku. – skomentował Piotr Graban, trener IBB Polonii Londyn.

Na hali panowała świetna atmosfera, a drużynę wspierali wierni kibice i zawodnicy, którzy w tym dniu nie mogli wystąpić na boisku. Z trybun było słychać doping zagrzewający gospodarzy do walki, a DJ gwarantował popularną i energiczną muzykę, która komponowała się z panującą na meczu aurą.

Sobotni mecz ponownie był transmitowany przez telewizję Polsat – na kanale Polsat Sport Extra i w Internecie. Wszyscy kibice, którzy nie mogli pojawić się w hali lub śledzić transmisji na żywo mogą nadrobić zaległości. Mecz jest dostępny na IBB TV.

Siatkarzy ze stolicy Anglii czeka teraz tydzień ciężkich treningów, ponieważ w najbliższą sobotę powalczą o awans do finału rozgrywek o Puchar Anglii. Ich przeciwnikami będą zawodnicy Wessex. Mecz rozpocznie się o godzinie 15.00. Bilety dostępne są tutaj.

- Mamy nad czym pracować przed zbliżającym się półfinałem Pucharu Anglii. Postaramy się zrobić wszystko aby awansować do finału, a potem skupimy się na dokończeniu ligi i grze w Play Off-ach. – zakończył Graban.