SPORT: IBB Polonia Londyn ponownie w finale Pucharu Anglii

  • 26.02.2018, 16:26
  • Cooltura24 Polski Portal Informacyjny w Londynie - www.Cooltura24.co.uk

Podziel się:

Oceń:

W sobotę, 24 lutego IBB Polonia na własnym boisku podjęła zawodników Wessex w meczu półfinałowym Pucharu Anglii. Siatkarze ze wschodniego Londynu nie dali rywalom cienia nadziei na wygraną i dzięki pewnemu zwycięstwu 3:0 (25:19; 25:16; 25:11) awansowali do finału rozgrywek. Podopieczni Piotra Grabana o obronę trofeum powalczą w kwietniu z Team Northumbrią.

- Wessex należy do wymagających przeciwników, ponieważ w składzie mają młodych i zręcznościowych zawodników. Jednak nasza drużyna była bardzo dobrze przygotowana, zarówno taktycznie, jak i fizycznie do sobotniego spotkania i na boisku dało się zauważyć efekty ciężkiej pracy na treningach. Zwycięstwo osiągnęliśmy głównie dzięki świetnej zagrywce, która odrzucała przeciwnika od siatki. Zawodnicy Wessex próbowali znaleźć nasze słabe punkty w przyjęciu, ale nie daliśmy im takiej możliwości. Rozumieliśmy się na boisku, graliśmy dynamiczną i szybką siatkówkę. Nasz rozgrywający próbował różnych kombinacji posyłając piłki na środek i skrzydła. Dodatkowo obrona i zbiórki pod siatką przyczyniły się do naszej dominacji, szczególnie w drugim i trzecim secie. Liczę, że utrzymamy taki poziom do końca sezonu. – skomentował libero IBB Polonii Londyn, Marcel Sivak.

Mecz o awans do finału Pucharu Anglii był emocjonującym starcie nie tylko dla zawodników stołecznego klubu, ale również dla ich wiernych kibiców. W Brentford Fountain Leisure Centre ponownie pojawili się fani siatkówki, którzy zagrzewali drużynę do walki. To przy ich wsparciu londyńczycy zakończyli półfinałowe spotkanie w trzech setach.

- Myślę, że cały mecz można uznać za fantastyczne widowisko. My bawiliśmy się siatkówką na parkiecie, a nasi kibice na trybunach. Doping i atmosfera, którą tworzyli zdecydowanie pomogła nam wygrać. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ich nieustające wsparcie. – dodał Marcel Sivak.

- Każdy mecz naszej drużyny jest na swój sposób emocjonujący. W sobotę atmosfera była gorąca, bo stawką spotkania był awans do finału Pucharu Anglii. Cieszymy się, że nasz doping pomógł osiągnąć zwycięstwo. Liczymy na dalsze wspólne sukcesy. Zapraszamy wszystkich do kibicowania na kolejnych meczach i dołączenia do Klubu Kibica. Chcemy dzielić się pasją i uskrzydlać naszych siatkarzy na drodze po Puchar i Mistrzostwo kraju. – skomentował prezes Oficjalnego Klubu Kibica IBB Polonii Londyn, Jan Płoszaj.

IBB Polonię Londyn czekają teraz kolejne mecze ligowe. Już w najbliższą sobotę podopieczni Piotra Grabana zmierzą się z Richmond Docklands. Domowe spotkanie zaplanowano na godzinę 14.30. Bilety można rezerwować online. Do rozgrywek o Puchar Anglii londyńczycy powrócą za niecałe dwa miesiące. Mecz finałowy odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia w Narodowym Centrum Siatkówki w Kettering. Przeciwnikiem IBB Polonii będzie obecny lider tabeli – Team Northumbria. Drużyna z Newcastle pokonała w półfinale Sheffield Hallam 0:3.

- Chociaż Team Northumbria jest silną, pewnie grającą drużyną, jestem optymistą. Mam nadzieję, że nasze doświadczenie z rozgrywek finałowych zaowocuje i pozwoli nam pokonać przeciwnika oraz obronić Puchar. – zakończył libero.

Szczegółowe informacje dotyczące spotkania będą pojawiać się na stronie internetowej stołecznego klubu oraz na Facebooku.

IBB Polonia ma na swoim koncie trzy zwycięstwa w Pucharze Anglii (sezon 1990-91, 2015-16, 2016-17). W 2016 roku siatkarze ze stolicy pokonali tegorocznego rywala – Team Northumbrię.


IBB Polonia Londyn#COOLTURA: Szybciej decydujemy się na zwierzę niż na samochód

BREXIT: Brtyjski biznes chce umowy "hybrydowej"

Uber wprowadza nowe funkcje bezpieczeństwa

Cooltura24 Polski Portal Informacyjny w Londynie - www.Cooltura24.co.uk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe