Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Premier League: Planowe zwycięstwa faworytów

Faworyci nie zawiedli. Manchester City, Arsenal oraz Tottenham wygrały swoje mecze w siódmej kolejce Premier League, choć "Kanonierzy" długo męczyli się w starciu z ekipą Watford.

Manchester City szybko odbudował się po niespodziewanej porażce w Lidze Mistrzów z Lyonem, pewnie ogrywając Cardiff w Premier League oraz Oxford w Carabao Cup. W sobotę nikt nie liczył na niespodziankę, gdyż na Etihad Stadium przyjechało Brighton, które na wyjazdach radzi sobie fatalnie. Po raz ostatni wygrało w styczniu tego roku z Middlesbrough, a bez zwycięstwa pozostaje już od piętnastu spotkań.

Sensacji nie było, a już do przerwy gospodarze oddali aż szesnaście strzałów. Tylko jeden wpadł do siatki, bramkarza gości pokonał Raheem Sterling. W drugiej połowie dołożył też asystę przy trafieniu Sergio Aguero. Mecz zakończył się zwycięstwem Manchesteru City 2:0.

Wypoczęty Harry Kane, to skuteczny Harry Kane. Angielski napastnik nie zagrał w środowym spotkaniu Carabao Cup przeciwko Watford, ale był gotowy na siódmą kolejkę Premier League. Tottenham potrzebował jego bramek w starciu z Huddersfield i je otrzymał. Kane strzelił dwa gole jeszcze w pierwszej części gry, zapewniając drużynie zwycięstwo 2:0. Dzięki temu ma już pięć trafień - tyle samo, co Aguero, Eden Hazard oraz Aleksandar Mitrovic - i otwiera listę najlepszych strzelców.

Długo męczył się Arsenal, który dopiero w samej końcówce przełamał opór "Szerszeni" z Watford. A goście też przecież mieli swoje okazje, ale świetnie między słupkami zachował się Bernd Leno - tego dnia zaliczający debiut w Premier League. A wszystko na skutek kontuzji Petra Cecha w doliczonym czasie pierwszej połowy.

Gole dla "Kanonierów" strzelili Craig Cathcart (samobójczy) oraz Mesut Ozil.