Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Półfinał Pucharu Anglii dla IBB Polonii Londyn

Od początku sezonu 2018/19 siatkarze IBB Polonii Londyn nie dają za wygraną. Podobnie było podczas ćwierćfinałowego spotkania o Pucharu Anglii. Podopieczni Simono Loftusa w sobotę, 26 styczna zmierzyli się na wyjeździe z drużyną Essex Blaze. Po zaciętej, pięciosetowej walce gospodarze musieli uznać wyższość gości. Mecz zakończył się wynikiem 2:3 (25:23, 13:25, 13:25, 25:16, 10:15) i pozwolił zawodnikom z zachodniego Londynu awansować do półfinału turnieju.

Autor: sandsphotos.co.uk

Pierwszy set był dość nerwowy a obie drużyny starały się ustabilizować swoją grę. Pojawiło się kilka chaotycznych akcji i niewymuszone błędy, które pozwoliły drużynie Essex zakończyć seta zwycięstwem. IBB Polonia Londyn nie daje za wygraną i po przegranym secie walczy z podwójną siłą, dlatego kolejne dwie odsłony były popisem naszych zawodników – praktycznie brak błędów własnych i bardzo dobra gra Vitora de Oliveira w ataku z lewego skrzydła. Essex Blaze było bezsilne i kończyło sety tylko z 13 punktami na koncie. Niestety, w czwartej partii role się odwróciły, gospodarze odbudowali swoje siły i wyrównali grę. Jednak dzięki większemu doświadczeniu i zapałowi IBB Polonia zdołała wygrać całe sobotnie spotkanie. – powiedział Chris Hykiel, Dyrektor Sportowy IBB Polonii Londyn.

Mecz ćwierćfinału Pucharu Anglii nie należał do najłatwiejszych. W pierwszej partii toczyła się wyrównana walka, w której staraliśmy się ustabilizować grę, by w kolejnych dwóch odsłonach pokazać naszą dominację. Graliśmy bardzo dobrze w zagrywce i bloku, co pozwoliło w pełni kontrolować przebieg drugiego i trzeciego seta i nie dać rywalom cienia szansy. W czwartym secie zabrakło u nas odrobiny sportowej agresji, co drużyna Essex bez problemu wykorzystała. Na szczęście w tie-breaku wróciliśmy na do stabilnej gry i zapewniliśmy sobie awans do półfinału. – skomentował asystent trenera IBB Polonii Londyn, Patrik Selep.

Półfinał Pucharu Anglii z udziałem stołecznego klubu, odbędzie się w jego domowej hali –Brentford Fountain Leisure Centre. Spotkanie zostanie rozegrane 23 lutego o 16:30, a przeciwnika gospodarzy wyłoni, w najbliższą sobotę, mecz pomiędzy Sheffield Hallam a Malory Eagles. Zawodnicy, jak i cały klub zachęcają do udziału i kibicowania im w walce o kolejne trofeum. Bilety na to półfinał z udziałem londyńczyków można nabyć już teraz w internecie.

Chciałbym zaprosić wszystkich fanów siatkówki na to pucharowe spotkanie. Każdy mieszkaniec Londynu, który gra lub interesuje się siatkówką nie powinien przegapić tego widowiska. Osobiście, uwielbiam patrzeć na tę drużynę, która pracuje jak maszyna. Ich mocne zagrywki dochodzą do 100 km/h, czy to na treningach, czy w meczach. Domowe spotkania są dobrą okazją, aby obejrzeć najlepszy skład siatkarski na Wyspach i zobaczyć ich zawodową grę. – zakończył Hykiel.

Natomiast w najbliższy weekend IBB Polonia Londyn odpoczywa od rozgrywek. Nie oznacza to jednak przerwy w treningach. Siatkarze skupią się na przygotowaniach do Mistrzostw o Puchar NEVZA, które odbywają się 9-11 lutego w Danii. Liderzy tabeli angielskiej Super Ligi powalczą z najlepszymi zespołami północnej Europy, a szczegółowe informacje będą pojawiać się sukcesywnie na stronie klubu oraz na jego oficjalnych profilach społecznościowych.