Wiemy jak głosowali Polacy mieszkający w UK

  • 28.05.2019, 06:13
  • AG
Podziel się:
Oceń:
Wiemy jak głosowali Polacy mieszkający w UK
Koalicja Europejska zwyciężyła w głosowaniu w okręgach wyborczych na terenie Wielkiej Brytanii zdobywając 30,2% głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Konfederacja – 24,1%, a dopiero trzecią siłą okazało się być Prawo i Sprawiedliwość - 23,8%.

Na czwartym miejscu znalazła się Wiosna, którą poparło 14,7% głosujących. Kandydatów partii Kukiz'15 poparło 3,6% głosujących, a Lewicę Razem 2,6%.


Łącznie do głosowania na terenie Wielkiej Brytanii było uprawnionych 21,7 tys. wyborców, z czego głos oddało 18,6 tys. - frekwencja wyniosła 85,5%. To stanowi jednak jedynie ułamek liczby Polaków mieszkających w Zjednoczonym Królestwie, którą szacuje się na 905 tys..

AG

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nie pis
Nie pis 13.10.2019, 21:26
Cieszy mnie wygrna koalicji na wyspach.
6lat-na-wyspie
6lat-na-wyspie 02.06.2019, 08:25
Głosowałam na zielonych z list angielskich. Nas też policzyliście? ;-)
Gula
Gula 28.05.2019, 15:59
To oczywiste. Ludzie uciekli z Polski od PiSu.
Majka
Majka 28.05.2019, 15:37
Głosowałam na PIS!
Erni
Erni 28.05.2019, 11:29
Nikt w uk nie lubi pisu
gomulka
gomulka 28.05.2019, 09:44
ja nie glosuje,dlatego ze wyjechalem 1 rok temu wiem niewiele ,ale to mnie niezobowiazuje do tego ze mam decydowac za polaków za ich kraj,ja polski nie znosze ,niejkest moi wrogiem ale przez ludzi ktorzy rzadza nie koniecznie chodzi o pis ,nieglosuje i nie bede ,taki zemnie patriota
Speedfan
Speedfan 28.05.2019, 07:14
Uciekli z kraju z powodu PO, potem PiS, a w wyborach zagłosowali na tych samych ludzi ( już pod innymi barwami ) co sprawili, że wielu z nas wyjechało... Efekt Sztokholmski. To jedyny kulturalny komentarz na jaki mnie stać.
Drakkar
Drakkar 28.05.2019, 08:43
A co powiesz o tych co od 10, 20, 30, lat siedzą poza granicami Ojczyzny i biorą udział w wyborach? Kiedy Polskę pamiętają z końcówki PRL/początku III RP. I oni też nam urządzają "dom", choć sami weń mieszkać nie chcą.

Pozostałe