Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Niesamowite Polki zdeklasowały Brytyjki na koniec Młodzieżowy Mistrzostw Europy w Gavle

To co wydawało się nie możliwe, stało się faktem. Po trzech zmianach sztafety 4x400 m kobiet, wygrana Brytyjek była niemalże przesądzona. I wtedy, na ostatnich metrach czwartej zmiany niesamowita Polka Natalia Kaczmarek zdeklasowała rywalki nie tylko odrabiając dystans kilkunastu metrów do liderki, ale też wyprzedzając ją tuż przed metą.

Autor: screen: European Athletics

Przez cały bieg wydawało się, że Brytyjki są zdecydowanym faworytem i pretendentem do najcenniejszego medalu Mistrzostw Europy. Natalia Kaczmarek rozpoczynała ostatnią zmianę ze stratą ponad sekundy do prowadzącej, jednak na ostatniej prostej odrobiła stratę i tuż przed linią mety wyprzedziła rywalkę, dzięki czemu Polska zdobyła kolejny złoty medal.

Reprezentantki Polski ukończyły bieg z czasem 3:32.56 – najlepszym wynikiem na świecie w kategorii do 23 lat. Nasza sztafeta biegła w składzie Karolina Łozowska, Natalia Wosztyl, Natalia Widawska i Natalia Kaczmarek.

Był to 12 medal zdobyty przez reprezentantów Polski podczas tegorocznych mistrzostw Europy. Biało-czerwoni wywalczyli 6 złotych krążków, 3 srebrne i 3 brązowe, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej Polska zajęła drugie miejsce. Pierwsze miejsce zajęły Niemcy zdobywając 21 medali.