Trzaskowski z rekordowym poparciem Polonii na Wyspach

  • 29.06.2020, 19:36
  • Źródło: Radio RMF

Podziel się:

Oceń:

Trzaskowski z rekordowym poparciem Polonii na Wyspach foto:@trzaskowski_/twitter
Do Państwowej Komisji Wyborczej spływają wyniki głosowania z kolejnych obwodów poza granicami kraju. Według wstępnych wyników w Wielkiej Brytanii, zdecydowanym zwycięzcą jest Rafał Trzaskowski. Andrzej Duda zajął dopiero trzecie miejsce.

Te wybory wśród Polonii cieszyły się rekordowym zainteresowaniem, najwięcej rodaków żyjących poza granicami kraju, oddało swój głos w Wielkiej Brytanii – ponad 130 tys. osób.

Poparcie Polonii rozkłada się zupełnie inaczej niż w kraju. Według wstępnych wyników, pochodzących z kilku obwodów na Wyspach, wybory z ogromną przewagą wygrał Rafał Trzaskowski, który uzyskał aż 47,89 proc. poparcia.

Drugie miejsce należy do Szymona Hołowni, który zdobył poparcie 18,63 proc. Polaków w Wielkiej Brytanii. Zaskakuje bardzo słaby wynik prezydenta Andrzeja Dudy, który uzyskał ledwie 15,09 proc. głosów.
Kolejną pozycję uzyskał, według wstępnych wyników, Krzysztof Bosak. Kandydat Konfederacji zdobył poparcie 10,61 proc. głosujących, a plasujący się za nim Robert Biedroń - 5,5 proc. głosów. Zaledwie 1,15 proc. poparcia zdobył Władysław Kosiniak Kamysz. Wyniki pozostałych kandydatów kształtują się na poziomie poniżej 0,5 punktu procentowego.

Źródło: Radio RMF

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Paula
Paula 30.06.2020, 09:35
Jak wygląda sprawa z kartami do głosowania, których nie otrzymało dziesiątki wyborców?
Fredka
Fredka 30.06.2020, 00:34
Dali wam 500 a sami kradna miliardy
Andrzej
Andrzej 29.06.2020, 23:46
Mieszkam w UK i głosuję na Dudę. Mam wykształcenie wyższe, dobrą pracę i możliwości. Nie jestem z ciemnogrodu, jak większość nas nazywa. Każdy głosuje jak chce. Pozdro dla zawistnych 😊
Justyna
Justyna 30.06.2020, 07:20
To jest jakiś żart. Skoro jesteś taki wyedukowany i odpowiada Ci rządząca władza, to dlaczego nie mieszkasz w swojej ojczyźnie? Łatwo oddać Ci na niego głos, bo z Twoich podatków nie wspiera patologii? DRAMAT.
Jarek S.
Jarek S. 30.06.2020, 14:56
Wyjechał zapewne w czasie rządów PO
lysy
lysy 29.06.2020, 22:01

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ja
ja 29.06.2020, 21:49
Za duzo młodych naiwnych ludzi na wyspach jest a na dodoatek madrzejsi doswiadczeniem strasi ludzie czesto odpuszczaja glosowanie bo troche sie trzeba na intermecie nawpisywac papierow
Zorientowany
Zorientowany 29.06.2020, 20:50
Za duzo ogłupiajacego tvn tam oglądają. Kto sie interesuje polityka ten wie co tak naprawde kandydaci sobą reprezentują. Dzis poprostu jest w modzie krytyka wszystkiego a w szczegolnosci pisu.
Londynczyk
Londynczyk 29.06.2020, 22:14
Raczej ogladamy brytyjska telewizje i czytamy brytyjskie gazety. Rozmawiamy z ludzmi z innych krajow . I jest nam poprostu wstyd zza to co sie w Polsce wyprawia.
Jo
Jo 30.06.2020, 11:07
A nie jest Ci wstyd za to co sie dzialo za wczesniejszych rzadow? A to co sie dzieje w uk od brexitu nie jest zalosne?! Sami anglicy sie za swoj rzad wstydza!
Stanowska krystyna
Stanowska krystyna 30.06.2020, 07:24
Dokladnie tez tak mysle
on
on 30.06.2020, 04:00
A co się wyprawia?
Dudus
Dudus 29.06.2020, 22:01
To po TVP mam takie mdłości i wymioty na PiS
Angielska Polka
Angielska Polka 29.06.2020, 21:38
Właśnie w Polsce oglądają za dużo oglupiajacej tvp + wiesci z ambony i mamy to co mamy. Doskonale wiemy co się dzieje w kraju i nie damy się kupić za 500+. A.Duda to jest zaden pre***ent tylko wierny slugus wiadomo kogo.
Gruby
Gruby 29.06.2020, 22:34
Nie dasz sie kupic,bo Cie kupili za childbenefit to co cie w pl boli 500 +
Agnes
Agnes 29.06.2020, 20:31
To teraz wszyscy ci co zaglosowali..do Ojczyzny wracają .czy wybietaja rząd dla kogoś a sami beda dalej w UK żyć...ehhh
Rafał
Rafał 30.06.2020, 07:06
To akurat wybory na pre***enta a nie do rządu są, mylisz pijęcia
Zyczliwy
Zyczliwy 29.06.2020, 22:15
Gdyby nie nasze ciezko zapracowane pieniadze, ktore wysylamy rodzinom w kraju to polska ekonomia stalaby na rzesach,kobieto. Poczekaj kilka lat i z pisem bedziecie zapierd . ..ac za miske ryzu, sami sobie zgotowaliscie taki los, pokusli sie na socjalne pieniadze, socjana kasa to dodatek a nie podstawa utrzymania gospodarstwa domowego!
Mk
Mk 30.06.2020, 06:12
A w krajach zachodu jaki jest social jeszcze wiekrzy niz w polsce i co upadly przestancie ludzie pieprzyc bo co jak co ale noe wiem czy pamietacie kto wyprzedawal wszystko co polskie i mowil ze nic w naszym kraju sie nie oplaca
Barcio
Barcio 29.06.2020, 21:06
Nie boj sie nie wracaja, mozesz spokojnie zyc na 500+ dalej i nie martwic sie ze Ci ktos prace zabierze no bo co by bylo gdyby wrucili...znowu wielkie bezrobocie. A glosuja bo maja do tego takie prawo a ze nie na pis to moze dlatego ze z boku wyglada to troche inaczej no i nie dalismy sie kuic za 500zł.
Ola
Ola 29.06.2020, 20:53
Nie wracamy, ale nie opuscimy Polski w potrzebie x
Sylwia