Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Polacy przegrali ze Słowacją 1:2

Pierwszy mecz polskiej reprezentacji ze Słowacją już za nami. Spotkanie odbyło się na stadionie Kriestowskim w Sankt Petersburgu. Wynik meczu to 1:2 dla Słowacji.

Autor: Fot. Youtube

Na ten mecz czekali wszyscy polscy kibice, sądząc, że powinno być to najłatwiejsze spotkanie biało-czerwonych w fazie grupowej. Prognozy te jednak się nie sprawdziły. Już w pierwszych minutach Słowacy przeprowadzili szarżę na bramkę Szczęsnego.

Około 18 minuty meczu strzał na polską bramkę z pola karnego oddał Mak, piłka uderzyła przy słupku i wpadła do siatki odbijając się od naszego bramkarza. Zdecydowanie los nam tutaj nie sprzyjał. Do końca pierwszej połowy Polakom nie udało się oddać celnego strzału na bramkę przeciwnika.

Wraz z początkiem drugiej połowy zaczęło sprzyjać nam szczęście. Karol Linetty zdobył gola dla polskiej reprezentacji, wyrównując wynik meczu 1:1. Była to pierwsza jego bramka na międzynarodowej imprezie.

Niestety w 62 minucie czerwoną kartkę dostał Grzegorz Krychowiak w wyniku czego musiał zejść z boiska. Od tego momentu Polska grała w osłabionym składzie 10 zawodników.

W 69 minucie padł drugi gol dla Słowacji, strzelony przez Milana Skriniara. Przeważył on o ostatecznym wyniku meczu.

Tutaj możecie zobaczyć przebieg meczu w skrócie!