Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Polska zagrała świetny mecz ze Szwecją. Przegraliśmy jednak 2:3

Od starcia polskiej reprezentacji ze Szwecją zależało to czy awansujemy do fazy play-off Euro 2020. Niestety, przegraliśmy 2:3. Do ostatniego momentu był remis, dzięki niesamowitym dwóm bramkom Roberta Lewandowskiego. W 90 minucie Szwecja zdobyła bramkę, która przeważyła o wyniku. Szczegóły w artykule.

Autor: fot. Twitter / UEFA EURO 2020

Dwa gole naszemu zespołowi strzelił Emil Forsberg. Pierwszy już w 81 sekundzie meczu. Polacy do końca pierwszej połowy nie mogli wyrównać wyniku. Rober Lewandowski był o włos od strzelenia bramki, dwa razy trafił jednak w poprzeczkę.

Co gorsza w drugiej połowie padła druga bramka dla Szwedów. Komentatorzy zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii w tym momencie uznali mecz za przesądzony. Do boju ruszył jednak nasz czarny koń, Robert Lewandowski. Strzelił gola dla Polski w mistrzowskim stylu!

Niestety około 66 minuty Świerczok trafił do siatki, ale był na spalonym. Sędziowie nie uznali tej bramki. W 83 minucie meczy Robert Lewandowski doprowadza do wyrównania! Nasz kapitan dostał świetne podanie w pole karne i uderzeniem pod ręką Olsena trafił do siatki!

W 90 minucie Szwecja zdobyła bramkę, która przeważyła o wyniku meczu. Polacy nie przejdą do fazy play-off Euro 2020. Był to nasz ostatni mecz na Euro 2020.