Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Anglicy pogromili Ukrainę w ćwierćfinale 0:4

Anglia dołączyła do grupy półfinalistów po tym, jak na Stadio Olimpico w Rzymie wygrali z Ukrainą w sobotni wieczór. Wiele osób spodziewało się, ża Anglicy mogą wygrać to spotkanie, jednak wynik meczu przerósł wszelkie oczekiwania. 0:4 dla Anglii pokazuje, że Anglicy mają spore szanse na zwycięstwo w turnieju.

Autor: fot. Twitter

Anglia jest jedyną drużyną podczas Euro 2020, która obroniła wszystkie strzały na bramkę. W czterech pierwszych spotkaniach angielski bramkarz Jordan Pickford nie przepuścił ani jednego gola. W 1/8 finału Anglicy zwyciężyli z Niemcami 0:2, co było nie lada wyczynem.

Mecz Anglia- Ukraina odbył się na Stadio Olimpico w Rzymie, było to pierwsze spotkanie dla anglików podczas Euro 2020 nie na ojczystej ziemi. Z powodu obostrzeń Covid-19 angielscy kibice nie mogli licznie dotrzeć na Stadio Olimpico, by wspierać swoją drużynę.

Gwiazdą tego turnieju w Angielskiej drużynie jest bez dwóch zdań Raheem Sterling, który jest motorem napędowym większości akcji. Zasługi leżą również po stronie kapitana drużyny Harry'ego Kane’a.

Przebieg meczu Anglia-Ukraina

Zgodnie z przewidywaniami Anglia od początku dyktowała warunki spotkaniu z Ukrainą. Już w czwartej minucie padła bramka dla Anglii. Raheem Sterling pięknym prostopadłym zagraniem znalazł w polu karnym Harry'ego Kane'a, który w sytuacji sam na sam nie miał problemów z pokonaniem ukraińskiego bramkarza Heorhija Buszczana.

Drugi gol dla Anglii padł w 47 minucie meczu, czyli tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Tym razem szczęśliwym strzelcem okazał się Harry Maguire. Trzy minuty po tym kapitan drużyny bezlitośnie doprowadził wynik meczu do 0:3 dla Anglii.

Ukraińska drużyna Andrija Szewczenki zdecydowanie znalazła się w opałach, co gorsza nie wyglądało na to, że Anglia zamierza poprzestać na tym wyniku.

Czwartego gola dla Anglii zdobył głową Jordan Henderson, który raptem kilka minut wcześniej wszedł na boisko się.

Z kim Anglia zagra w półfinale?

W półfinale Anglicy będą walczyć z reprezentacją Danii. Mecz półfinałowy, odbędzie się na stadionie Wembley w Londynie.