Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Włochy wygrały Euro 2020

Euro 2020 zostało rozstrzygnięte podczas rzutów karnych. Włochy pokonały Anglię w finale.

Autor: fot. Twitter

Takiego początku meczu finałowego nikt się nie spodziewał. Już w drugiej minucie meczu, dokładnie 1 min 56 sekund, Anglicy obieli prowadzenie. Luka Shaw wykorzystał świetne dośrodkowanie w pole karne i mocnym strzałem pokonał włoskiego bramkarza Donnarummę. Do końca pierwszej połowy Anglicy wyraźnie prowadzili 1:0.

Przebieg drugiej połowy meczy był zdecydowanie ciekawszy. Ci co myśleli, że wynik meczu nie zmieni się już do końca, szybko zostali wyprowadzeni z błędu. Włosi powrócili na boisko w drugiej połowie z podniesionym czołem. W 67 minucie spotkania Bonucci wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali po rzucie rożnym i wbił piłkę do siatki, wyrównując wynik meczu 1:1.Pomimo doliczonych dodatkowych 6 minut, obie drużyny spotkały się na boisku podczas dogrywki.

Burzliwa dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy tego turnieju. Euro 2020 rozstrzygnęły rzuty karne. Włosi wygrali Euro 2020.