Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Polscy sportowcy zdobyli aż 4 medale na Igrzyskach w Tokio!

We wtorek 3 sierpnia polska reprezentacja zdobyła na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio aż 4 medale. Wśród wyróżnionych medalem znalazły się kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska, zapaśnik Tadeusz Michalik oraz młociarki Anita Włodarczyk i Malwina Kopron. Anita Włodarczyk zdobyła złoty medal w rzucie młotem kobiet!

Autor: fot. Twitter

3 sierpnia rozpoczął się wspaniale dla polskiej reprezentacji wraz ze startem kajakarek Karoliny Naja i Anny Puławskiej, które w finałowym wyścigu na 500 metrów, zdobyły srebro. Polki okazały się najszybsze na finiszu, pokonały rywalki o 0,114 sekundy. Złoto zgarnęła dwójka z Nowej Zelandii Caitlin Regal i Lisą Carrington.

Drugi medal dla Polski we wtorek zdobył Tadeusz Michalik, który wywalczył brąz w zapasach w stylu klasycznym do 97 kg. Michalik całkowicie zdominował węgierskiego rywala Alexowa Szoke. Walka trwała ponad minutę, Michalik szybko prowadził 9:0. Ponad rok temu u Michalik zdiagnozowano arytmię serca, która wymagała operacji. Zabieg szczęśliwie odbył się bez komplikacji. Sportowiec mógł szczęśliwie wrócić do uprawiania ukochanego sportu.

Trzeci i czwarty medal 3 sierpnia wywalczyły w Tokio Anita Włodarczyk i Malwina Kopron w rzucie młotem kobiet. Włodarczyk nie dała absolutnie żadnych szans swoim rywalkom. W czwartej serii rzutów, Włodarczyk posłała młot na odległość 78,48 m, co przypieczętowało jej złoty medal. Malwina Kopron uzyskała w drugiej próbie 73,09 m, co pozwoliło jej z 7. miejsca wejść do ścisłego finału.

Po 3 sierpnia Polska podskoczyła w rankingu klasyfikacji medalowej, zajmując 22. miejsce. W czołówce wciąż pozostają Chiny, Stany Zjednoczone oraz Japonia.