Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Sukces polskich kajakarek w Tokio. Polki zdobyły brązowy medal!

Polska czwórka wywalczyła brązowy medal w kajakarskiej konkurencji K-4 500 m na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Jest to zarazem 13. medal naszej reprezentacji.

Autor: Foto. Twitter

Polki wystartowały w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska. Dwie pierwsze, Karolina i Anna, zdobyły kilka dni wcześniej srebro w dwójce na dystansie 500 m

Okazuje się, że Karolina Naja zdobyła w dotychczasowej karierze sportowej aż cztery medale olimpijskie. Tą samą ilością medali może pochwalić się jedynie czterech polskich sportowców - skoczkowie narciarscy Adam Małysz i Kamil Stoch, szermierz Witold Woyda oraz chodziarz Robert Korzeniowski.

W połowie dystansu nasze zawodniczki były czwarte. Udało im się jednak nadgonić rywalki i zawitać na mecie jako trzecie.

Złoty medal zdobyły Węgierki, które przypłynęły o przeszło sekundę szybciej od Polek. Srebro wywalczyły Białorusinki.