Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Dwa tie-breaki IBB Polonii Londyn

Ostatni weekend, 2-3 kwietnia, był bardzo intensywny dla zawodników IBB Polonii Londyn. Drużyna rozegrała dwa ligowe spotkania, które zakończyły się w tie-breakach. W sobotę klub ze stolicy pokonał zespół Sheffield Hallam. Natomiast w niedzielę musiał uznać wyższość Leeds Gorse. Londyńczycy tymi spotkaniami zbliżyli się do końca sezonu. Ostatni mecz odbędzie się w ten weekend.

Autor: Fot. Sandsphotos

Starcie z Sheffield Hallam londyńczycy tradycyjnie już rozpoczęli bardzo dobrze,  wysoko stawiając poprzeczkę przeciwnikowi. Przez dwa sety kontrolowali przebieg gry i prowadzili od początku do końca. W trzeciej odsłonie podopieczni Grzegorza Niskiego stracili koncentrację, co w konsekwencji wybiło ich z rytmu. Przeciwnik wykorzystał niedyspozycję IBB Polonii Londyn w tym secie i doprowadził do tie-breaka. W ostatniej partii poloniści wrócili do wyrównanej gry, walki punkt za punkt i ostatecznie odnieśli zwycięstwo 2-3 (15:25; 20:25; 29:27; 25:19; 14:16). Londyńczycy, po długiej grze, nie mieli czasu na odpoczynek, ponieważ w niedzielę ponownie wyszli na parkiet. Tym razem ich przeciwnikiem była ekipa Leeds Gorse. Początkowo mecz przebiegał porównywalnie do sobotniego. IBB Polonia zaczęła spotkanie na wysokim poziomie i taki utrzymała do końca drugiego seta. W trzeciej odsłonie nastąpiło rozluźnienie, co ponownie przełożyło się na wynik korzystny dla gospodarzy. Poloniści próbowali odnaleźć właściwą koncentrację i powrócić do jakości z pierwszych partii meczu, jednak przeciwnik im na to nie pozwolił. Leeds Gorse zakończyło spotkanie wygrywając w tie-breaku (24:26; 18:25; 25:21; 25:19; 15:11).

– Oba mecze miały bardzo podobny przebieg. W tych spotkaniach prowadziliśmy 2:0 jednak zabrakło trochę koncentracji i siatkarskiego rzemiosła, aby zakończyć je w trzech odsłonach. Jesteśmy teraz młodą drużyną i takie mecze będą nam się przytrafiać. Na pewno nauka wyniesiona z gry w ten weekend przyniesie efekty w przyszłości. Mam nadzieję, że ostatni mecz w sezonie, który odbędzie się przed naszą własną publicznością, wygramy za trzy punkty i dostarczymy kibicom samych pozytywnych wrażeń – powiedział Bartosz Kisielewicz, kapitan IBB Polonii Londyn.

Na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek, broniąca tytułu mistrza Anglii IBB Polonia Londyn zajmuje piąte miejsce w tabeli mając 22 punkty. Na prowadzeniu jest Durham Palatinates z dorobkiem 39 punktów.

9 kwietnia, IBB Polonia Londyn rozegra ostatnie już spotkanie w sezonie 2021/22. We własnej hali – Northolt High School – podejmie drużynę Sheffield Hallam. Mecz rozpocznie się o 16:30 czasu lokalnego. Wstęp wolny.

Dodatkowo, w minionym tygodniu IBB Polonia otworzyła internetowy sklep, w którym można nabyć klubowe gadżety. Niedługo kibice będą mogli także zamówić tam koszulki z sezonu 2021/22 z kolejnym historycznym motywem przewodnim. Tym razem londyński klub upamiętnił postać sławnego pisarza – Josepha Conrada Korzeniowskiego.