Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

IBB Polonia Londyn zakończyła sezon zwycięstwem

IBB Polonia Londyn rozegrała ostatni mecz ligowy w sezonie 2021/22. We własnej hali podjęła drużynę Sheffield Hallam. Po dobrym, w wykonaniu gospodarzy, spotkaniu, podopieczni Grzegorza Niskiego pokonali przeciwników 3-1. Broniący tytułu mistrza Anglii londyńczycy zakończyli rozgrywki na piątym miejscu.

Autor: Fot. sandsphotos.co.uk

Na sobotni mecz gospodarze wyszli bardzo zmotywowani. Zawodnicy chcieli jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością w ostatnim meczu sezonu. IBB Polonia rozpoczęła spotkanie koncertowo. Dwa pierwsze sety były pod całkowitą kontrolą podopiecznych trenera Grzegorza Niskiego. Drużyna gospodarzy narzuciła rytm i zakończyła obie partie ze sporą przewagą punktową (25:15; 25:16). Trzeci set rozpoczął się podobnie do poprzednich. IBB Polonia kontynuowała dobry występ. Następnie, przy przewadze kilku oczek, trener Grzegorz Niski dokonał zmian i na boisku znalazło się aż pięciu juniorów.  Przeciwnik wykorzystał sytuację, odrobił kilka punktów i zakończył seta zwycięstwem 23:25. Ostatnia odsłona, to ponownie koncertowy popis londyńczyków. Po powrocie do podstawowego ustawienia ekipa gospodarzy nie dała rywalom możliwości walki. Dzięki dobrej zagrywce IBB Polonia szybko zdobyła kilka oczek przewagi, by następnie bardzo szybko ją powiększać. Czwarta odsłona zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 25-8, a cały mecz 3-1 (25:15, 25:16; 23:25; 25:8).

Mimo, że rozgrywki ligowe i pucharowe dla zespołu ze stolicy Anglii dobiegły końca, drużyna w dalszym ciągu pozostaje aktywna. Młodzież reprezentująca też seniorski skład, wraz z pozostałymi uczniami akademii Pro Volley rozegra jeszcze finał młodzieżowych Mistrzostw Anglii oraz będzie kontynuować zmagania w lidze londyńskiej. Z kolei seniorzy będą w dalszym ciągu odbywać treningi, by pozostać w formie przed wakacyjną przerwą.

Sezon 2021/22 był prawdziwym siatkarskim rollercoasterem dla londyńskiego klubu. Po prawie półtorarocznej przerwie spowodowanej epidemią, we wrześniu ponownie wystartowała rodzima liga i rozgrywki pucharowe. Na angielskich parkietach kilkukrotni mistrzowie postawili w tym sezonie na młodzież i jej adaptację do seniorskiej siatkówki. Takie podejście spowodowało, że ostatecznie IBB Polonia Londyn zajęła dopiero piąte miejsce w ekstraklasie. W tym roku, dla tego utytułowanego klubu, to nie wynik sportowy był jednak najważniejszy, a możliwość zdobywania cennego boiskowego doświadczenia przez młodych wychowanków klubu. Dzięki występom w najwyższej klasie rozgrywkowej, na przestrzeni tych kilku miesięcy zdobyli oni wiele cennych doświadczeń, które będą procentować w kolejnych sezonach.

Mistrzem Anglii w siatkówce została drużyna Durham Palatinates.

Na zakończenie sezonu IBB Polonia Londyn postanowiła zaoferować swoim fanom możliwość zdobycia replik koszulek meczowych z kolejnym historycznym motywem. W 2021/22 drużyna uhonorowała znanego pisarza Josepha Conrada Korzeniowskiego. Koszulki można zamawiać na stronie polonia-volleyball.myshopify.com do 17 kwietnia 2022.

–  Bardzo cieszę się z naszego zwycięstwa. Zagraliśmy dobre spotkanie. W trzecim secie dałem szansę zagrać wszystkim zawodnikom z ławki rezerwowych. To był nasz pożegnalny mecz z sezonem i z kibicami przed wakacyjną przerwą, dlatego chciałem, aby każdy ze składu pojawił się choć na chwilę na boisku. Serdecznie dziękuję każdemu z drużyny za walkę, a kibicom za doping i stworzenie miłej atmosfery. Na podsumowania sezonu przyjdzie jeszcze czas. Dzisiaj na gorąco mogę powiedzieć, że miejsce, które ostatecznie zajęliśmy w tabeli jest dobrym rezultatem mając na uwadze fakt, że przez znaczną część sezonu graliśmy składem złożonym w dużej mierze z juniorów. W tym roku tytuł mistrza przejęła drużyna Durham, której serdecznie gratulujemy. Z naszą seniorską drużyną, do ponownej walki o trofea wracamy po wakacjach. Do zobaczenia! – podsumował Grzegorz Niski, trener IBB Polonii Londyn.