Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

IBB Polonia wygrywa z Malory Eagles UEL

IBB Polonia Londyn rozpoczęła nowy sezon angielskiej ekstraklasy siatkówki od dwóch wygranych. W weekend pokonała Malory Eagles UEL 3:2.

Autor: IBB Polonia London

Spotkanie z aktualnym wicemistrzem Anglii stało na wysokim poziomie i było bardzo wyrównane. Nieco lepiej w mecz weszła drużyna gospodarzy, która w pierwszym secie cieszyła się ze zwycięstwa 25:21. Druga partia to zdecydowanie lepsza gra zespołu Grzegorza Niskiego, który powoli wchodzi w rytm meczowy. Bartosz Kisielewicz i spółka wygrali drugiego seta do 22, ale niestety trzecia partia należała do Malory Eagles UEL. Czwarty set to wyrównana gra obu zespołów i walka o każdą piłkę-żadna z drużyn nie była w stanie wypracować kilku punktowej przewagi. Set grany był na przewagi i to IBB Polonia cieszyła się ze zwycięstwa. Początek tie-breaka to rewelacyjna postawa drużyny trenera Niskiego, jednak kontrowersyjna decyzja sędziego przy stanie 13:7 dla IBB Polonii o ukaraniu kapitana zespołu Kisielewicza czerwoną kartką rozpoczęła pogoń Malory Eagles UEL. Gospodarze doprowadzili do stanu 14:13, ale końcówka meczu należała do IBB Polonii Londyn, która sięgnęła po zwycięstwo w całym spotkaniu.

Zwycięstwo z zespołem Malory Eagles UEL cieszy tym bardziej że to jedna z najlepszych drużyn w lidze i jeden z pretendentów do Mistrzostwa Anglii.

-Malory to bardzo mocna drużyna. Myślę, że w tym sezonie to będzie nasz główny przeciwnik w walce o mistrzostwo Anglii. Mecze z nimi zawsze są bardzo trudne i wyrównane. Nie inaczej było w sobotę. Nie weszliśmy najlepiej w mecz, ale warto mieć na uwadze, że było to dopiero nasze drugie spotkanie w lidze. Nie złapaliśmy jeszcze rytmu meczowego i zaczęliśmy słabo pierwszego seta. Drugi set toczył się całkowicie pod nasze dyktando. Kolejne sety to walka punkt za punkt, ale to my cieszyliśmy się po ostatniej akcji. Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa i punktów zdobytych na trudnym terenie. Gratuluje moim zawodnikom i dziękuje za walkę do końca. - mówił po meczu trener zespołu Grzegorz Niski.

Kolejny mecz IBB Polonii Londyn odbędzie się w najbliższy weekend. W sobotę, 5 listopada IBB Polonia zagra u siebie z Sheffield Hallam Men. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:30.

Malory Eagles Volleyball Club-IBB Polonia London 2:3 (25:21,20:25,25:19,28:30,14:16).