Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Zwycięstwo z Richmond Docklands

W ostatnim meczu tego roku IBB Polonia Londyn w pięciu setach pokonała drużynę Richmond Docklands. Dla zawodników Grzegorza Niskiego był to czwarty tie-break w tym sezonie.

Autor: Fot. Arch. IBB Polonia Londyn

W sobotę o godzinie 17:00 w Northolt High School zabrzmiał pierwszy gwizdek spotkania. Od początku premierowej odsłony wszystko wskazywało na to, że będzie to wyrównane spotkanie – gra toczyła się punkt za punkt. Do ostatniej akcji trudno było przewidzieć, który z zespołów zwycięży w pierwszym secie. Finalnie to zawodnicy z Richmond cieszyli się ze zwycięstwa 24:26.

Drugi i trzeci set toczyły się pod dyktando gospodarzy. Trener Niski zdecydował się na przeprowadzenie kilku zmian, które przyniosły oczekiwany rezultat i to IBB Polonia pewnie wygrała 25:20 oraz 25:17.

Zawodnicy z Richmond rozpoczęli czwartą odsłonę bardzo zmotywowani i już po kilku akcjach zbudowali kilka punktów przewagi. Kiedy na tablicy wyników pojawił się wynik 12:19 wszystko wskazywało na to, że goście pewnie wygrają czwartą partię i doprowadzą do tie-breaka. Wtedy zawodnicy Polonii rozpoczęli szaleńczy pościg za rywalami. Mimo tak wysokiej przewagi drużyny z Richmond gospodarzom udało się wyrównać stan rywalizacji. Zespół IBB Polonii Londyn miał w górze piłki meczowe, ale po zaciętej końcówce i kontrowersyjnej decyzji sędziego to goście zwyciężyli czwartą partię 25:27.

Tym samym w ostatnim meczu 2022 roku zespół IBB Polonii rozpoczął czwarty tie-break w tym sezonie. Zespół trenera Niskiego od początku do końca kontrolował przebieg seta i pewnie zwyciężył 15:6.

- Dla kibiców zgromadzonych na hali, którzy wspierali IBB Polonię Londyn od pierwszego gwizdka mecz był atrakcyjny. Nie mogę powiedzieć, że była to siatkówka na najwyższym poziomie, ponieważ nasz zespół popełniał dużą ilość błędów. Jednocześnie, byliśmy świadkami kilku naprawdę dobrych akcji po obu stronach siatki. W tym meczu z bardzo dobrej strony pokazali się rezerwowi i ciężko wskazać najlepszego zawodnika tego spotkania. Chciałabym podziękować również drużynie z Richmond – już nie mogę doczekać się kolejnego meczu obu drużyn i mam nadzieję, że następny mecz będzie jeszcze lepszy i atrakcyjniejszy dla kibiców- podsumował dyrektor sportowy IBB Poloni Londyn Chris Hykiel.

IBB Polonia Londyn-Richmond Dockland 3:2 (24:26,25:20,25:17,25:27,15:6)

Londyńczycy kończą rok mając na koncie 8 zwycięstw i dwie porażki. Aktualnie IBB Polonia Londyn plasuje się na drugim miejscu w tabeli, ustępując jedynie drużynie Durham Palatinates Men’s. Kolejne spotkanie angielskiej Super Ligi zostanie rozegrane dopiero 14 stycznia. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych.